FOA — Forum for offentlige anskaffelser
DFØ-veileder Anskaffelser.no

Hvordan skal oppdragsgiver gjennomføre konkurransen?

18.2 Når er det tillatt å bruke konkurranse med forhandling uten kunngjøring > 18.2.4 Kontrakter om varer som produseres utelukkende for forsknings-, forsøks-, og undersøkelses- eller utviklingsformål > 18.2.4.2 Hvordan skal oppdragsgiver gjennomføre konkurransen?

DFØ-veileder til anskaffelsesforskriften · Versjon/hentet: 26. april 2026 · Seksjon 18.2.4.2

Oppdragsgiver må overholde prinsippet om konkurranse, og må derfor invitere flere leverandører til å delta i konkurransen. I gjennomføringen av konkurransen skal oppdragsgiver følge prosedyrereglene i forskriften del III så langt de passer.

Kilde: DFØs veileder til anskaffelsesreglene, seksjon 18.2.4.2. Forum for offentlige anskaffelser har gjengitt teksten med samme nummerering for at du skal kunne finne tilbake i den offisielle veilederen. Gå til DFØs originalside →